Ogólnopolski strajk kobiet

Pewnie większość z Was wie, że rząd usilnie próbuje przejąć władzę nad pochwami i macicami Polek. Być może wiecie, a może nie, że w poniedziałek w całej Polsce będą organizowane strajki kobiet. Na Fejsbuku powstają wydarzenia, między innimi TUTAJ i TUTAJ.

Ja też tam będę. Na strajku. W Gdańsku. W poniedziałek. Akurat i tak mam wolne, więc tym bardziej nic mnie nie hamuje przed wyjściem. Może jacyś blogerzy/jutuberzy/inne cholery to czytają, a nie słyszeli jeszcze o całej sprawie, albo nie wypowiedzieli się na ten temat, albo nie mają pomysłu, jak to zrobić. Służę pomocą.

Powstała kolejna grupa wydarzeniowa na fejsbuku: Blogerzy/jutuberzy wspierają Ogólnopolski Strajk Kobiet. Jak ktoś nie ma fejsbuka, lub z innych przyczyn nie może przeczytać co tam się napisało, wklejam to poniżej:

Jest akcja!

Słuchajcie, zmiana zdjęć profilowych na te w czarnych ciuchach w ramach #czarnyprotest nie wystarczyła, dlatego w poniedziałek – 03.10. – kobiety w całej Polsce będą organizować czynne strajki wychodząc na ulice. Warunkiem powodzenia tej akcji jest faktyczne wyjście z domów i prawdziwe strajkowanie, tak jak to robią górnicy, czy pielęgniarki, dlatego musimy zmotywować naszych odbiorców, żeby nie poprzestali na internecie, tylko pojawili się w poniedziałek, gdzie trzeba.

O co chodzi, co robimy?

1. Robimy sobie zdjęcie z kartką z napisem „JUTRO STRAJKUJĘ!” w miejscu, gdzie w naszym mieście w poniedziałek będzie strajk (konieczne jest wyjście z domu, żeby pokazać naszym odbiorcom, że trzeba się z niego ruszyć, bo samo oburzanie się w internecie nic nie daje)

2. Zdjęcie opisujemy tekstem nawołującym do fizycznego udziału w strajku/tłumaczącym, czemu musimy wyjść na ulice i kończymy go hasztagiem #profilowetozamało (ogólnie to jest główny cel – uświadomienie ludziom, że sama zmiana zdjęcia profilowego w ramach protestu to za mało i trzeba podjąć realne działania)

3. Zdjęcie publikujemy na Fanpage/Instagramie/Twitterze w niedzielę – 02.10. – o godzinie 19:00 (synchronizacja jest bardzo ważna, bo jeśli wszyscy zrobimy to o tej samej porze, to sieć będzie zalana takim komunikatem i zmotywuje naszych odbiorców do udziału w strajku)

Mamy moc, więc ją wykorzystajmy!

Tak więc jeśli ktoś ma możliwość, niech nagłaśnia. Jeśli prowadzisz bloga, vloga, jesteś przeciwko ograniczaniu wolności niezgodnemu z jakimkolwiek poczuciem godności i sprawiedliwości, pomóż. Jeśli jesteś za prawem do wyboru, prawem do decydowania o własnym życiu – zrób sobie fotkę i udostępnij. Na fejsie, na blogu, na twitterze, gdzie tam chcesz. Niech zobaczą. Niech przyjdą.

Share This:

No Comments

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.