Coraz bliżej karpik, coraz bliżej karpik…

HIPOKRYZJA

Ja tam nie cierpię świąt. Ale to dobra okazja, żeby odwiedzić rodziców. Posiedzieć, porozmawiać, dobrze zjeść (przy innych okazjach karp jakoś nie smakuje). Cała rodzina wie, że jestem niewierzący antykler, a ja tego nie ukrywam. Ale to łamanie się opłatkiem to jakaś jednak tradycja jest, i mimo że jej nie lubię, to nie chcąc psuć wierzącej części rodziny przeżywania świąt, dzielę się. Śpiewanie kolęd też jest trochę żenujące (tak jak i śpiewanie „sto lat” czy innych tego typu rzeczy), ale to element tradycji, i mimo że nie cierpię, to dla rodziny mogę to zrobić. Raz do roku przysłowiowa korona mi ze łba nie spadnie.

I do krzykaczy, którzy srają się, że to hipokryzja – tej tu nie ma. Hipokryzją byłoby, gdybym robił to wszystko i przed rodziną grał aniołka, gdybym wciskał im kit, że chodzę do kościoła (albo nawet chodził razem z nimi), mimo że w głębi duszy tego nie chcę, nie przeżywam, nie lubię. A tego nie robię. Szczerze, Mamo, nie wierzę w boga. Ale dla Ciebie pośpiewam, połamię cienkiego wafla, nawet pomogę w sprzątaniu i w smażeniu karpia, BA, sam zrobię jedno z ciast.

Bo bez twarogu na to ciasto mam się nie pokazywać XD

Krzyczą też inni, o choince, że lasy wycinają, żeby uczcić bożka, o prezentach, że materializm. No to choinka może być wielorazowa, sztuczna (łatwiej się po niej sprząta), a prezentów nie musi być (w tym roku, nareszcie, nie będzie). I co, łyso wam, wrzaskuny?

Tradycja, wspólne spędzanie czasu, rodzinna atmosfera. Dla mnie nie ma to nic wspólnego z religią.
A turboateusze krzyczący „HIPOKRYZJA! POSTAW SIĘ BABCI! MIEJ ODWAGĘ CYWILNĄ!” zaczynają być coraz bardziej podobni do zjebanych feminazistek i socjalistów korzystających z komercyjnych produktów. Czasem im dłużej trwa walka, tym łatwiej zapomnieć z kim się walczy.

Wesołych świąt nie życzę, bo w dupie mam, jak je spędzicie. Ja czekam tylko na karpia.

BTW ta ryba ze zdjęcia to nie karp u rodziców. Nasz karpiuszek wygląda inaczej. Lepiej, smakowiciej. Najlepsza ryba na świecie.

Share This:

No Comments

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.