Czeeeeść, to znowu ja!

To teraz, jak już przykułem Waszą uwagę okrzykiem, popierdolę sobie trochę.
Otóż, siedzę nad tekstem. Długim, na prawie 40 stron A4. Trzeba go przeredagować. A kto to ma zrobić? Zgadniecie? Brawo – ja.
Dla wzmocnienia weny kupiłem sobie cztery piwa. I tak siedzę, redaguję… kasuję, dopisuję, kursywuję, usuwam cudzysłowy… i szumi mi w głowie. To jest kurewsko mocne połączenie. Alkoholowy szum w głowie kojarzy mi się ze spotkaniami studenckimi, z moimi kumplami i kumpelami, z „moją paczką”, która jakiś, długi, czas temu zaczęła się rozpadać. A tekst, nad którym pracuję… pierwsze fragmenty powstały w czasie, kiedy jeszcze strasznie przeżywałem stratę nieodżałowanej miłości. „Miłości mojego życia” – sama używała tego stwierdzenia, ale w stosunku do kogoś innego. Sam i na własne życzenie zniszczyłem nasze relacje, i dalej za to pokutuję…
Wracając do sedna, jestem teraz w stanie „opłakującym” stratę dwóch różnych światów – uczuciowego i studenckiego, które jednak bardzo się przenikały. Płakać nie będę, za stary na to jestem. Ale czuję tę wyrwę gdzieś tam, obok serca, gdzie chyba mieszka dusza. To boli. Boli utrata przyjaciół, utrata tych spotkań, utrata ludzi, na którą nie miałem też większego wpływu – ja się zmieniłem, owszem, ale oni też się zmienili.

Redaguję tekst, w którym jest mnóstwo odniesień do nich, do NIEJ, redaguję go w stanie lekko machającym skrzydełkami, i jest mi trochę źle. Chciałoby się napisać, żebyście brali lekcje z mojego życia i dbali o swoje przyjaźnie, miłości, kontakty… ale tak naprawdę macie na to wpływ niewielki. Bo każdy z Was… TY, jesteś tylko jedną osobą, która może mieć wpływ na każdą z tych osób z osobna. Ale każda z nich, ma oprócz Ciebie jeszcze kilkadziesiąt, lub kilkaset innych, które również na nią oddziałują. I takie, których jeszcze nie poznała. Jedyne co możecie zrobić, to być twardymi w obliczu zmian, które się wokół Was dzieją.
I za to wypiję. Kolejne piwo.

Share This:

No Comments

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.