Hieny

Istnieje gatunek hieny, w którym samice mają penisy.

Zacząłem się zastanawiać, co w takim razie odpowiada za kryterium, czym jest samiec, a czym samica. Z pomocą przyszła ciocia wikipedia:

„Samica (organizm żeński; ♀) – określenie osobnika płci żeńskiej u zwierząt, tzn. takiego organizmu zwierzęcego, który wytwarza komórki jajowe. Komórki jajowe definiowane są jako większe gamety, podczas gdy mniejsze gamety są wytwarzane przez samca (organizm męski).” (ŹRÓDŁO)

Więc jeśli pewnego dnia (a zapewne nie będzie to dzień, jeno przedział czasu, błędnie okresem zwany) ewolucja zadecyduje, by ludzkie plemniki były większe od tzw. komórek jajowych, to sen wielu mężczyzn stanie się faktem – będą mogli być kobietami! Ściśle, będą musieli. Ściślej, mężczyźni chcieliby być kobietami przez jeden dzień, a zmiana ta byłaby permanentna.

No i w końcu…co za różnica? Nagle role w życiu się odwrócą? Kobiety zaczną łysieć? W sumie tak, bo będą nimi byli faceci. Ciekawi mnie jakie zmiany cywilizacyjne i kulturowe pociągnęłoby to za sobą. A może stałoby się to w czasach, gdy na Ziemi pozostanie kilka enklaw ludzkich, bo przy obecnej degradacji środowiska życie stanie się niemal niemożliwe? Albo wielka wojna z Chinami (nie, nie z Koreą i ich rakietami cola-mentos) wyczyści mapy z większości państw?

Taka rozkmina…taka sytuacja. I nie hemoglobina. Plemnik.

Share This:

No Comments

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.