Religijność, fanatyzm i logika

Bóg - to prawda

Ktoś tu chyba z logiką jest na bakier. Bóg jest prawdą, ale nie JEDYNĄ. Prawd jest wiele, jak wielu jest Bogów. Jest więc prawda chrześcijan, muzułmanów, Świadków Jehowy. Jak powiedział Józef Stalin (wedle niektórych źródeł Józef Piłsudski): Prawda jest jak dupa – każdy ma własną. Nawet ateiści. Naukowcy, dla których prawdą są prawa fizyki. Filozofowie, dla których najważniejsza jest logika. Więc jeśli szukasz prawdy, może i szukasz Boga. Ale niekoniecznie tego, którego Pani Teresa miała na myśli. Tak więc implikacja powinna iść w drugą stronę: kto szuka Boga, ten szuka prawdy.

Swoją drogą zabawne, że chrześcijanie znów (tak, wiem, to było lata temu) uzurpują sobie prawo do jedynej prawdy. Ba, choćbym nie wiedział, Boga szukam. Ona wiedziała, ta Teresa. Ja nie wiem. Ona wiedziała to zanim się urodziłem. Popaprane to.

Obrazek pochodzi spod linku: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=286357174870744&set=np.44241215.100001654792344&type=1&ref=notif&notif_t=notify_me

Nie dajmy sobie wmówić dziecka. Jeśli szukamy ziemniaków na targu, to niech nikt nie myśli, że liczymy na znalezienie Kartoflanego Boga.

Share This:

No Comments

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.