Wieża Babol

I znów o Biblii – mam nadzieję, że kiedyś przeczytają to ultrakatole!

I.
Na jakiej zasadzie to Bóg miał rację, a winni byli Adam z Ewą i wężem, skoro to Bóg zasadził to cholerne drzewo? Wężowi oberwało się za kuszenie, a kto pierwszy kusił? Kto posadził drzewko? No kto? Kto jest podpuszczalski? Oczywiście musimy traktować ludzi jak dzieci, żyją od niedawna, nie znają jeszcze świata, ktoś ich musi wychować. Pan Bóg jest Tatusiem (albo Mamusią), i mówi „jesteście winni, poniesiecie karę!”. Bo co? Bo się sprzeciwili nieomylnej woli Tatusia. Bo ON ma rację, i już. To co, że postawił obok nich tego patyka, jak nieodpowiedzialni rodzice kładą nóż obok dwulatka wsadzającego sobie wszystko do buzi i mówią „nie ruszaj, bo dostaniesz klapsa”. Boga wina, powinien sam sobie dać klapsa. Ten z Pisma oczywiście, nie ten prawdziwy.

II.
Tytułowa wieża Babel. Przeczytana na sraczu Księga powiedziała mi, że ludziki (do tej pory mówiące jednym językiem), budowały uber wysoką wieżę , żeby było ją widać z daleka, żeby się nie zgubili, miał to być swego rodzaju punkt zborny. Bóg stwierdził, że zejdzie z nieba na ziemię, żeby sobie tę budowlę obejrzeć (w komentarzu było to wyjaśnione tym, że wieża była na tyle mała, że Bóg musiał zejść aż na ziemię, żeby ją zobaczyć…ale z drugiej strony, skoro jest taki wszechmocny…? Może jest krótkowidzem, OK), i wymyślił, że pomiesza budowniczkom języki. Tak dla jaj. Żeby im się nie udało skończyć wieży. Komentarz uczonych badaczy Pisma mówi, że stało się tak dlatego, że:

a) Ludzie skupieni w jednym miejscu tworzą potęgę, zwłaszcza militarną…no i co? Czyżby Bóg musiał się kogoś obawiać? Podobno wszechmocny…a poza tym jest chyba duchem, więc mieczem można by było pomachać przez niego…głupie to.

b) Ludzie skupieni w jednym miejscu NIE WYKONAJĄ BOŻEGO NAKAZU zaludniania całej ziemi. Noo…ok. Znów boży nakaz. Musicie i już. Nie wierzę, że prawdziwy normalny Bóg byłby na tyle nieprzewidujący. Popełnił już błąd stwarzając człowieka, bo okazał się z natury zły. Skoro okaże się z natury zły, to im dalej pójdzie, tym dalej to zło rozprzestrzeni. Im więcej go będzie, tym więcej będzie głodu, bo żeby mieszkać gdzieś, musi wyrębywać drzewa (w końcu czyni sobie ziemię poddaną), niszcząc tym samym środowisko życia dla siebie. No i spójrzmy, co zrobił biały człowiek jak „zaludnił” cały świat. Rozjebał w pizdu kultury, które tam napotkał… chociaż nie. Każdy, kto nie chrześcijanin, temu na pohybel. Brawo, krwawy Bogu! Albo brawo krwawi katole. Jak to było w jednym dowcipie…w piekle w kotle siedzieli sami katolicy – jakie piekło sobie wymyślili, takie mają. Spłońcie.

Share This:

1 Comment

  • Ania 12 września, 2012 at 2:47 pm

    Podoba mi się :D.

    Reply

Leave a Comment

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.